Chirurgia stomatologiczna

Jedną z głównych specjalności gabinetu NewDent Clinic zlokalizowanego w dogodnej części miasta Poznań jest nowoczesna chirurgia stomatologiczna. Jest to dziedzina zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń w obrębie jamy ustnej, pozwalając na uzupełnianie braków w uzębieniu, a także na korygowanie kształtu oraz wielkości dziąseł pacjenta.

Głównym celem chirurgii stomatologicznej jest przede wszystkim usunięcie zębów, których nie można poddać leczeniu zachowawczemu. Zabiegi, które wykonuje wykwalifikowany stomatolog chirurg mają ponadto za zadanie eliminację zębopochodnych punktów zakażenia kości poprzez ekstrakcję zębów.

Chirurgia stomatologiczna, którą proponujemy klientom z Poznania, to nie tylko zabiegi polegające na ekstrakcjach, czyli usunięciu zębów wraz z korzeniami. Zaawansowane metody leczenia i coraz bardziej profesjonalne urządzenia sprawiają, że ta dziedzina stomatologii stale poszerza swój zasięg i zwiększa skuteczność, pozwalając na eliminację nawet najbardziej złożonych problemów dentystycznych.

W NewDent Clinic każdy nasz dentysta chirurg wykonuje wiele różnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym między innymi:

 • ekstrakcje zębów stałych i mlecznych (w tym m.in. zębów mądrości),
 • usuwanie zębów zatrzymanych w sposób chirurgiczny,
 • plastykę dziąseł i połączenia ustno-językowego,
 • resekcję wierzchołka korzenia,
 • sterowaną regenerację kości,
 • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
 • usuwanie torbieli korzeniowych,
 • przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
 • podcinanie wędzidełek,
 • rekonstrukcje ubytków kostnych (m.in. przy pomocy materiałów tytanowych),
 • chirurgiczne leczenie periodontologiczne,
 • zabiegi regeneracyjne.

Specjalnością chirurgów stomatologów z NewDent Clinic jest także nowoczesna chirurgia odtwórcza tkanki kostnej. Nasi lekarze stosują różne metody leczenia, które zawsze są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Każdy chirurg stomatolog pracujący w naszym gabinecie jest przygotowany do wykonywania różnego rodzaju zabiegów, za każdym razem zachowując pełną precyzję oraz sprawność działania.

Dynamicznie rozwijająca się chirurgia stomatologiczna jest dla wielu pacjentów szansą na skuteczne pozbycie się uciążliwych problemów z zębami oraz innymi dolegliwościami w obrębie jamy ustnej. W naszym dogodnie zlokalizowanym gabinecie w mieście Poznań, każdy klient może liczyć na kompleksowa i profesjonalną opiekę stomatologa chirurga, a także na fachową pomoc w doborze jak najlepszej ścieżki leczenia.

W New Dent Clinic oferujemy pełną gamę prywatnych zabiegów stomatologicznych i higienicznych, wykonywanych przez wykwalifikowanych i pełnych pasji specjalistów w nowoczesnym gabinecie w Poznaniu. Nasze zabiegi obejmują stomatologię profilaktyczną, w tym higienę jamy ustnej, leczenie problemów ze szczęką i nadwrażliwością zębów, identyfikację chorób dziąseł, stomatologię specjalistyczną (implanty dentystyczne), aż po rozwiązania kosmetyczne, takie jak wybielanie zębów. Naszym głównym celem jest wyróżnienie się jako gabinet stomatologiczny w Poznaniu zapewniający kompleksową stomatologię na najwyższym poziomie, poprawiającą jakość życia naszych pacjentów. Pracujemy dla naszych pacjentów, którzy przez cały czas będą traktowani ze zrozumieniem i szacunkiem.

 

Typowe usługi świadczone w ramach chirurgii stomatologicznej to między innymi:

Implanty dentystyczne

Implanty zastępują korzeń lub korzenie zęba. Służą do mocowania koron do kości szczęki za pomocą tytanu, który jest lekki i biokompatybilny. Oznacza to, iż stosowane implanty ​​nie są odrzucane przez organizm. Implanty dentystyczne są używane do zastępowania zębów z powodu próchnicy, choroby, raka jamy ustnej oraz z wielu innych przyczyn.

Implanty dentystyczne to dłuższy proces leczenia, który zapewnia prawidłowe zespolenie kości przed zamocowaniem zęba. Implanty wymagają procedury tworzenia kanałów w kości szczęki, tak aby można je było odpowiednio dopasować.

Ekstrakcja zęba mądrości

Ekstrakcja zęba mądrości to usunięcie dorosłych zębów znajdujących się w tylnych dolnych i górnych kącikach ust. Są to ostatnie zęby trzonowe, które pojawiają się zwykle w wieku od 17 do 25 lat. Kiedy zęby mądrości nie mają miejsca na wzrost, mogą powodować ból, infekcje jamy ustnej lub inne problemy z zębami. Nasi specjaliści, jako środek zapobiegawczy, często sugerują usunięcie zębów mądrości, nawet jeśli zęby zatrzymane nie stanowią problemu.

Ekstrakcja zęba to zabieg ambulatoryjny, którego całkowite wyleczenie trwa kilka dni. Zabieg polega na usunięciu zębów mądrości poprzez nacięcia chirurgiczne i zszyciu miejsca po ekstrakcji w celu ułatwienia gojenia. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi procesu gojenia, aby uniknąć nadmiernego krwawienia lub zakrzepów krwi.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl